Changsha raudteejaam

Hiina rongipiletite broneerimine Palun vali

Changshal on kaks suuremat raudteejaama, Changsha raudteejaam ja Changsha lõuna raudteejaam, millest esimene tegeleb peamiselt tavaliste rongide ja kiirrongidega ning teine ​​peamiselt kiirrongidega. Changsha raudteejaam on 1587 kilomeetrit (986 miili) Pekingi lääneraudteejaamast, 1173 kilomeetrit (729 miili) Shanghai lõunaraudteejaamast ja 1068 kilomeetrit (675 miili) Maomingi idaraudteejaamast.

Changsha raudteejaamas on reisijate mugavuse huvides rohkem kui 30 piletiakent ning piletibürood asuvad selle peamistes kaubanduspiirkondades. Veelgi enam, saadaval on ka online-piletite broneerimisteenus ja telefonibroneerimisteenus ning ette broneerimine on alati väga soovitatav.

Changsha raudteejaam, mille pindala on 40 000 ruutmeetrit (430 000 ruutjalga), on 23 meetrit (75 jalga) pikk ja 151 meetrit (495 jalga) lai ning ruut asub nii lääne- kui ka idaosas. Seal on viis tavalist ootesaali, kuus VIP-polsterdatud istmega ootesaali, üks emade ja beebide saal ning üks sõdurite ootesaal. Linnadevahelised bussid Zhuzhou ja Xiangtani linnadesse väljuvad raudteejaama esiselt väljakult iga 15 minuti järel.



Changsha raudteejaama väliskülg

Liinid ja rongid

Changsha raudteejaam on Pekingi – Guangzhou raudtee, Hunani – Guizhou raudtee, Hangzhou – Nanchangi raudtee, Luoyang – Zhanjiangi raudtee, Wuhani – Guangzhou raudtee ja Shimen – Changsha raudteeliinide ühenduspunktiks, kus liigub üle 80 rongipaari Hiina suuremad linnad on saadaval iga päev. Changshast on väga mugav reisida paljudesse Hiina suurematesse linnadesse, nagu Peking, Shanghai, Guangzhou, Shenzhen, Harbin, Shenyang, Xi’an, Kunming, Wuhan, Zhengzhou, Fuzhou, Nanning ja Jinan.

Allpool on nimekiri suurematest rongidest, mis sõidavad Changsha raudteejaamast teistesse Hiina suurematesse raudteejaamadesse:

mis valuutat Hiina kasutab
Tüüp Rongid Sihtkohad Väljub Saabub Kestus
G-rongid G1606 Nanchang West 17:35 19:09 1h 34min
G6001 Shenzheni põhjaosa 15:00 17:55 2h 55min
G535 Guilin 7:12 10:28 3h 16min
G288/G289 Qingdao 7:55 18:18 10h 23min
G578/G575 Shanghai Hongqiao 13:28 20:11 6h 43min
G294/G291 Tianjin 8:25 17:40 9h 15min
G580 Nanjingi lõunaosa 17:08 22:31 5h32min
T-rongid T8321 Shaoshan 9:16 9:16 1h 43min
T8303 Huaihua 10:54 18:04 7h 10min
T8308/T8309 Jishou 7:50 15:00 7h 10min
T8301 Yongzhou 11:50 16:30 4h 40min
K-rongid K9092 Changde 17:40 20:53 3h 13min
K9015 Hengyang 7:25 10:43 3h 18min
K9017 Shenzhen 21:45 8:40 järgmisel päeval 10h 55min
K9031/K9034 Zhangjiajie 20:30 7:45 järgmisel päeval 11h 15min
K779 Nanning 21:08 11:10 järgmisel päeval 14h 2min
K407 Haikou 20:53 16:58 järgmisel päeval 20h 5min
K502/K503 Chengdu idaosa 17:22 13:01 järgmisel päeval 19h 39min
K1074 Jinan 15:48 9:47 järgmisel päeval 17h 59min
D-rongid D2602/D2603 Fuzhou 15:45 21:53 6h 8min
D2606/D2607 Põhja-Xiamen 14:10 20:50 6h 40min

Changsha raudteejaamast Guangzhousse

Changsha raudteejaam asub Guangzhou raudteejaamast 707 kilomeetri (439 miili) kaugusel ja nende kahe jaama vahel sõidavad iga päev kiirrongid. Allpool on nimekiri rongidest, mis väljuvad Changsha raudteejaamast Guangzhousse:

Rongid Väljub Saabub Kestus
G6123 21:20 23:57 2h 37min
G6109 9:30 12:12 2h 42min
G6111 12:19 15:01 2h 42min
G6113 12:58 15:40 2h 42min
G6117 17:54 20:36 2h 42min
G6121 21:00 23:42 2h 42min
G6119 19:53 22:36 2h 43min
G6105 7:40 10:24 2h 44min
G6115 15:19 18:07 2h 48min
G6101 7:06 9:55 2h 49min
G6103 7:17 10:07 2h 50min
G6107 8:10 11:06 2h 56min

Changsha raudteejaamast Pekingisse

Changsha raudteejaam on Pekingi raudteejaamast umbes 1249 kilomeetrit (776 miili) ja nende kahe jaama vahel sõidavad iga päev kiirrongid. Allpool on nimekiri rongidest, mis väljuvad Changsha raudteejaamast Pekingisse:

Rongid Väljub Saabub Kestus
G84 kell 9 14:40 5h 40min
G502 7:30 14:18 6h 48min
G504 14:35 21:24 6h 49min
G506 15:03 21:53 6h 50min

Changsha raudteejaamast Shenzheni

Changsha raudteejaam asub Shenzheni raudteejaamast umbes 854 kilomeetri (531 miili) kaugusel ja nende kahe jaama vahel sõidavad iga päev kiirrongid. Allpool on nimekiri Changsha raudteejaamast Shenzhenisse väljuvatest rongidest:

kuidas nimetatakse hiina draakonit
Rongid Väljub Saabub Kestus
G6027 19:27 22:49 3h 22min
G6013 7:30 10:53 3h 23min
G6025 19:05 22:28 3h 23min
G6011 7:00 10:25 3h 25min
G6015 7:55 11:20 3h 25min
G6017 10:07 13:35 3h 28min
G6019 10:58 14:26 3h 28min
G6023 16:10 19:40 3h 30min

Changsha raudteejaam Changsha Huanghua rahvusvahelisse lennujaama

Changsha Huanghua rahvusvaheline lennujaam asub Huanghua linnas, umbes 26 kilomeetri (16 miili) kaugusel Changsha raudteejaamast ja sinna pääseb otse bussiga 114 ühe tunni jooksul.

Alternatiivne marsruut on kõndida Changsha raudteejaamast tsiviillennunduse mõisa juurde ja seejärel sõita lennujaama bussiga. Raudteejaamast saab lennujaama sõita ka taksoga ja see maksab kahe koha vahel ligikaudu 80 RMB.

Linnatransport Changsha raudteejaama

Taksoga

Changsha takso alghind on 6 RMB esimese 3 kilomeetri (1,9 miili) eest ja 1,8 RMB iga täiendava kilomeetri eest päevasel ajal (kell 5.00–21.00). Hind on aga 8 RMB esimese 3 kilomeetri (1,9 miili) eest ja 2,16 RMB iga täiendava kilomeetri eest öösel (kell 21.00–5.00). Veelgi enam, juht võtab iga kord punkri lisatasuna 2 RMB ja teil soovitatakse probleemide vältimiseks juhiga kokku leppida ja arvet küsida või nõuda arvesti kasutamist.

Bussiga

Bussisüsteem on Changsha linnas väga mugav, kuna tavaliste busside piletihind on 1 RMB ja konditsioneeriga busside puhul 2 RMB. Need sõidavad iga päev kella 6.00-21.00 ja Changsha raudteejaama saab erinevatest linnanurkadest sõita järgmiste bussidega: 101, 104, 107, 108, 110, 111, 112, 113, 114, 117, 118, 121, 126, 127, 135, 136, 139, 148, 158, 168, 202, 312, 317, 401, 602 ja 803.

Metrooga

Metrooliin 2 töötab Changsha linnas iga päev kella 6.00-22.30. See möödub Wangchengpost, Jinxingi teest, Xihu pargist, Rongwani linnast, Juzizhoust, Wuyi väljakust, Furongi väljakust, Yingbini teest, Yuanjialingist, Changsha raudteejaamast, Jintai väljakust, Wanjiali väljakust, Renmin East Roadist, Changsha avenüüst, Shawani pargist, Duhua teest, Changsha lõuna raudteejaam ja Guangda läänest itta; seetõttu on reisijatel väga mugav 2. metrooliini kaudu teisele transpordivahendile ümber lülituda.

Transport teistesse Changsha raudteejaamadesse

Changsha Lõuna raudteejaama

Yuhua linnaosas Lituo avenüül asuvasse Changsha lõuna raudteejaama pääseb bussidega 135 ja 148 või metrooliiniga 2 Changsha raudteejaamast ning sõit kahe koha vahel võtab aega umbes 40 minutit.

Changsha raudteejaamast peamiste Changsha maaliliste paikade juurde

  • Bussid 110, 112, 114 või 127 sõidavad Changsha raudteejaamast Mawangdui Han Tombsi juurde ja teekond kestab umbes 10 minutit.
  • Buss 1 sõidab jaamast Yuelu Akadeemia juurde ja see kestab umbes 20 minutit.
  • Bussid 111, 113 või 116 sõidavad Changsha raudteejaamast Hunani provintsimuuseumi.